Bunu Seveceksiniz: Moleskine SMS

“Mesaj” alıp-vermenin, yazmanın, iletmenin gizemli bir aurası, enerjisi var.
Mesaj’a hepimiz aşığız.

Dumandı, ateşti, MSN’ydi, telefondu derken twitter facebook ve mail servisleri mesajlaşma şeklimizi tümüyle değiştirdi. Ama durun size güzel bir haberim var, çok sevdiğim markalardan biri olan Moleskine, SMS’in icadının 20. yılına özel bir ürün tasarladı.

1994’te Antalya-Kumluca’da Mavikent Ortaokul’una başladım. Ortaokullar arası bilgi yarışmasında ilçe birinciliğini kazandığım bu okuldaki derslerde bazen sıkıldığımız da olurdu. Bu durumda yapılacak iş belliydi: Mesajlaşmak. küçük kağıtlara notlar yazar, küçük sarı lastiklerlerle arkadaşlarımıza fırlatırdık. Bazen yazı yazmadan sadece boş kağıtlar da atardık. Olayın kendisi bizzat mesajdı zaten. Bir nevi twitter’dı bizim için bu küçük kağıt oyunları.  Ya eğlenmek istiyorduk, ya biraz adrenalin, (hocaya yakalanma korkusu) , yada muziplik. Allah var çok yaramaz bir öğrenciydim. Sınıf başkanı olmadığım zamanlarda (evet böyle zamanlarım da olmadı değil:) tahtaya sürekli ismimin yazılmasından ve yanına bol çarpılar atılmasından tahtada ismim artık sabit kalır olmuştu:)) Türkçe öğretmenimiz çoğunlukla kurmak istediği cümlelere özne bulamayınca beni kullanırdı. Tahmin ettiğiniz üzere bunlar iyi cümleler değildi:) En iyi derslerim Tarih ve İnkılaptı. Çünkü bunlar bana hikaye gibi geliyordu. Aksiyon boldu. Tarih öğretmenimiz bazen sınıfta savaş canlandırmaları yapardı. Adamcağız sonra kafayı yedi. Yazık oldu. Ortaokul yıllarımdan bir resim http://bit.ly/ITbTRn

Neyse konuya döneyim ben en iyisi. Moleskine, aralarında Vincent van Gogh, Pablo Picasso, Ernest Hemingway ve Bruce Chatwin gibi ressam ve yazarların bulunduğu pek çok kişi tarafından defterleri kullanılan özel ürünler üreten iyi  bir marka.  Moleskine, bizim ortaokul ve lise yıllarında yaptığımız kağıt fırlatarak mesajlaşmaya imkan tanıyan bir ürün çıkardı. Moleskine’in klasik siyah defter üzerindeki lastiğini mancınık gibi kullanarak yazdıklarınızı 5 metra uzağa kadar gönderebiliyorsunuz. Menzil ayarlamasını ve lastik gerginliğini kapağın üzerindeki cetvelden de yapabiliyorsunuz.

Mesajlarınızı kendiniz yazabileceğiniz gibi hızlı iletişim için hazırlanmış 54 adet de hazır mesaj içeriyor bu defter.

 Moleskine SMS’i internet mağazasından da satın alabilirsiniz.. Fiyatı 35 TL.

Yorum yapmak DNA'mızda var!

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s