>No Telefon + No İnternet = Her Şey Daha Net

>

bizi biz yapan şeyler vardı eskiden, hüzünlenmek, sevdiğimizi düşünmek, aklımızdan geçen kimseyi yolda görüp karşılaşmak ve bunu bir hayatın ikramı kabul etmek, sözleştiğimiz gün ve saatte buluşmak, cep telefonu, MSN olmadan…

o günler bana DAHA GERÇEK geliyor. GERÇEK İNSANLARdık hepimiz. yüzümüzdeki tebessümse içimize işlerdi sıcacık, hüzünse biz de hüzünlenirdik dostumuzla.. sevdiğimize duyduğumuz sevgiyle pişerdik.. hamlığımızdan, çiğliğimizden kurtulurduk..
şimdi o kadar İLETİŞİYORUZ Kİ aslında bu bir bakıma İTİŞMEK GİBİ. Birbirimizi sürekli iten yolcular gibiyiz, şehiriçi dolmuşlarında.. inmek istiyoruz ama “MÜSAİT BİR YER” bekliyoruz inecek var demek için.. oysa öyle bir yer hiç olmayacak.. inmek istiyorsan atlamak zorundasın. bir yerlerin kırılacak, kanayacak belki… ama olsun.. yeniden sokağı ve oksijeni keşfetmek her şeye değecektir umarım. yeniden ağaçları, çocukları, gerçek insanları, gerçek sohbetleri, gerçek yemek saatlerini keşfetmek.. telaşsız, acelesiz, zamansız.. itişmeden..

“Günümüz toplumu; benzer eğitim almış benzer çalışanların, benzer fikirlerle benzer ürünleri, benzer kalite ve benzer fiyata, benzer yöntemlerle sattıkları benzer firmalarla dolu.” diyordu Funky Business kitabında.

Ne kadar sıradanlaştık değil mi.. azıcık farklı bir öyküsü olan daha çok seviliyor artık..Hikayesi,masalı, samimiyeti, ilham perisi, metafiziği, ritmi kalmamış hayatlar yaşıyoruz..paylaş, iletiş, twitle, gönder, beğen, yorum yap, tıkla, teşhir et, kendini kral ilan et.. ne günlere kaldık :)

hepden olmasa da haftada bir gün NO Telefon, diğer bir gün NO Facebook, başka bir günü de NO INternet günü ilan etsek kendi hayatımızda küçük de olsa yeni alanlar açarız ve yeni şeyler farkederiz belki..

ben de kendim için Pazar gününü, NO telefon – NO internet günü seçtim.

siz de kendiniz için bir gün seçebilirsiniz, haftada bir gün.. denemeye değer..

Michelangelo ne demiş biliyor musunuz?
“Çoğumuz için en büyük tehlike, hedefi yukarı çekip ulaşamamakta değil, çok aşağılarda tutup ulaşmakta.”

>No Telefon + No İnternet = Her Şey Daha Net” için 2 yorum

  1. >çok doğru. internette arkadaşlarımızla sebepsiz, devamlı sohbet ediyoruz. dürtmeler, gıdıklamalar, titretmeler devamlı .fakat bu kadar sohbet dostluğun derinliğini sığlaştırıyor. halbuki önceden sadece sözleşilen zamanlarda görüşülürdü ve bu zamanlar daha değerli olurdu. o kadar vakit harcıyoruz ki facebook ya da diğer paylaşım ortamlarında. ayrıca bülent ortaçgil'in bu şarkısını çok severim :).

    Beğen

  2. >Ah ne kadar ihtiyacımız var aslında buna. Çoğu zaman da esas gerekli olanı unutup onun boşluğunu doldurmak için de bu yapay şeylere daha da bağlanıyoruz.

    Beğen

Yorum yapmak DNA'mızda var!

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s